Metropolitalne wiadomości

aktualności

Kolejny etap Rewitalizacji Śródmieścia Wejherowa zakończony

W Śródmieściu Wejherowa wybudowana została nowa ulica – Św. Anny, która połączyła Mickiewicza i ul. Parkową, a parking przy ul. Mickiewicza przeszedł gruntowną metamorfozę. Projekt został zrealizowany w ramach metropolitalnego programu rewitalizacji.
 

Fot. Miasto Wejherowo


Teren w centrum miasta pomiędzy ulicami Mickiewicza i Parkową, do tej pory niezagospodarowany, zyskał nowe oblicze i funkcjonalność. Powstał ciąg pieszo-jezdny, który połączył wejherowski rynek z parkiem. Wykonawcą prac była firma LATO-BRUK ze  Strzebielina. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ok. 2,8 mln zł, w tym ok. 80 proc. to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

- Inwestycja polegająca na budowie nowej ulicy wraz z zagospodarowaniem terenu pomiędzy ul. Klasztorną a św. Jacka, jest jednym z elementów dużego projektu dotyczącego Rewitalizacji Śródmieścia, który prowadzimy w Wejherowie etapami od wielu lat – podkreśla prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. -  Ten teren, do tej pory niezagospodarowany i zaniedbany, zyskał nowy blask. Właściciele posesji zyskali dojazd, a dla mieszkańców powstało bezpieczne przejście z placu Jakuba Wejhera do parku. Mam nadzieję, że ta przestrzeń w centrum miasta spodoba się mieszkańcom.
 

Fot. Miasto Wejherowo


Nowy ciąg pieszo-jezdny do parku

Jak podkreśla Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. rozwoju miasta, tereny w centrum miasta są od wielu lat systematycznie rewitalizowane.

- Nowo powstała ulica Św. Anny wraz z wyremontowanym parkingiem przy ul. Mickiewicza poprawią bezpieczeństwo i komfort mieszkańców w tym kwartale ulic - mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. rozwoju miasta. – Do tej pory, na tym terenie znajdował się parking w złym stanie technicznym, a przejazd do ul. Parkowej był uciążliwy dla mieszkańców. Powstał ciąg pieszo-jezdny i aby był w pełni bezpieczny, przebudowaliśmy przejście dla pieszych w ulicy Parkowej, przesunęliśmy wjazd do parku po to, aby stworzyć kolejne bezpieczne wejście do tego miejsca. do tej pory krzyżował się wjazd dla samochodów na parking z wejściem dla pieszych. Z kolei na ulicy Mickiewicza przebudowaliśmy parking, na którym powstały ogrody deszczowe, udało się dokonać kolejnych nasadzeń. Wspólnie ze starostwem wyremontowany został także chodnik w ul. Mickiewicza.

Inwestycja w Wejherowie jest częścią metropolitalnego programu rewitalizacyjnego, dzięki któremu metamorfozę przechodzi 13 dzielnic w 8 miastach: Gdańsku, Gdyni, Kartuzach, Tczewie, Rumi, Pucku, Wejherowie i Żukowie. Wartość wszystkich projektów to 361 mln zł, w tym 188 mln zł pochodzi z UE.

 

Źródło: https://www.wejherowo.pl/

 

  • GIWK