Metropolitalne wiadomości

aktualności

Mamy mistrza wiedzy o metropolii!

Łukasz Malinowski z Gdańska po raz drugi został mistrzem wiedzy o metropolii. Na 34. Piętrze najwyższego budynku na Pomorzu Olivia Star w Gdańsku w sobotę 4 września odbył się Wielki Test Wiedzy o Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot. O główną nagrodę 5 tys. złotych walczyło 120 uczestników.

 

Jak nazywa się „polski Banksy” który zostawia swoje rzeźby w Gdyni? Gdzie odbywa się Festiwal Truskawek Kaszubskich? O ile wyższy jest budynek Olivia Star od Sea Towers? Od ilu lat po ulicach Gdańska kursują tramwaje elektryczne? Gdzie powstał pierwszy browar spółdzielczy w Polsce? Który pracodawca w metropolii zatrudnia najwięcej pracowników? Kto jest prezesem OMGGS, a kto naczelnym lokalnej Wyborczej? Gdzie urodził się Grzegorz Ciechowski? Przez jakie miasto przepływa rzeka Cedron? Jaka jest maksymalna głębokość Zatoki Puckiej? - to tylko niektóre z pytań, jakie pojawiły się na Wielkim Teście Wiedzy o Metropolii.

 

 

10x10 na 10 lat OMGGS

Test został zorganizowany z okazji 10-lecia powstania Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot. Na udzielenie odpowiedzi na 100 zamkniętych pytań jednokrotnego wyboru uczestnicy mieli godzinę. Pytania podzielone były na 10 bloków tematycznych: gospodarka, turystyka, ciekawostki, historia, ludzie, transport, geografia, kultura i rozrywka, sport, ekologia. Najlepszy okazał się Pan Łukasz Malinowski, który wygrał także pierwszy Wielki Test Wiedzy o Metropolii w grudniu 2018 roku.

 

- Obrona tytułu jest trudniejsza niż zwycięstwo. Nie było łatwo, ale się udało – mówił Łukasz Malinowski. Zaskoczyła mnie szczegółowość pytań. Niektóre kategorie były dla mnie łatwiejsze, niektóre sprawiły więcej problemów. Pomogło mi codzienne śledzenie wiadomości i to, że jestem ciekawy świata, szczególnie regionu - mojej małej ojczyzny. To jest klucz do sukcesu.

Jeden punkt mniej niż zwycięzca zdobył Pan Wiktor Morawski, co dało mu drugie miejsce i nagrodę w wysokości 3 tys. zł. Na trzecim miejscu znalazł się Pan Mirosław Gąsior.

Gratulujemy!

 

 

Fot. Bartosz Bańka/Agencja Gazeta

 

 

 

  • GIWK