Metropolitalne wiadomości

aktualności

Metropolia dla środowiska. Eko-warsztaty w Domu Zdrojowym

Dni Solidarności Klimatycznej to czas, który poświęcamy edukacji na temat wpływu, jaki każdy z nas ma na środowisko. W Domu Zdrojowym w Gdańsku codziennie odbywają się warsztaty dla dzieci i młodzieży pn. „Coś wisi w powietrzu”.

Na zdjęciu uczniowie podczas warsztatów "Coś wisi w powietrzu" w Domy Zdrojowym w Gdańsku Brzeźnie Fot. Hevelianum

Co najbardziej zanieczyszcza powietrze? Czym są  kwaśne deszcze i smog oraz dlaczego szkodzą ludziom? Jak radzić sobie z zanieczyszczeniem powietrza? Czym jest atmosfera i jakie zjawiska w niej zachodzą? O tym i innych ważnych tematach dotyczących klimatu rozmawiają uczniowie starszych klas szkół podstawowych podczas warsztatów w Gdańsku Brzeźnie.

II Dni Solidarności Klimatycznej Ekologiczne trwają od 12 do 18 września. To warsztaty dla rodzin i uczniów, klimatyczne quizy i eksperymenty, dyskusje na temat marnowania żywności, piknik ekologiczny z wymiankami ubrań i roślin i nauką tworzenia ekologicznych kosmetyków, eko-kino oraz wystawa o mikroplastiku i projekcie Klimat w szkołach metropolii. Na wydarzenia zapraszają Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot i samorządy Trójmiasta!

Szczegółowy program i opis wydarzeń >>> TU

  • GIWK