Metropolitalne wiadomości

aktualności

Przyjazna komunikacja bez hejtu - szkolenie dla instytucji kultury

Bezprzemocowa komunikacja i hate speech - o tym będziemy rozmawiać podczas szkolenia dla pracowników i pracowniczek instytucji kultury pt. "Przyjazna komunikacja bez hejtu. Jak walczyć z mową nienawiści?". Warsztaty odbędą się 12 września w Gdańsku. Na zgłoszenia czekamy do końca sierpnia. Szkolenie poprowadzą Filip Dębowski i Edyta Daszkowska.

 

Jednodniowe szkolenie dla metropolitalnych instytucji kultury pt. "Przyjazna komunikacja bez hejtu. Jak walczyć z mową nienawiści?" odbędzie się się 12 września 2024 r. (czwartek) w siedzibie biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot (ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk, w godz. 9.00-16.00).

 

Liczba miejsc jest ograniczona, a na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY  
 


Czego dowiesz się na szkoleniu?

  • jakie są źródła mowy nienawiści (hejtu) i jaki ma ona wpływ na jednostki i społeczeństwo. Analiza wyników badań Fundacji UNIQA przeciwdziałającej hejtowi oraz wnioski z programu #OgarnijHejt Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema,
  • jak porozumiewać się bez przemocy (NVC) według M. Rosenberga,
  • jaka jest rola empatii w komunikacji,
  • jakie są techniki identyfikacji mowy nienawiści i jak skutecznie wykorzystać je w pracy w kulturze,
  • jakie są formy mowy nienawiści - z przykładami z mediów społecznościowych, prasy i innych źródeł,
  • case study - Paweł Adamowicz i walka z mową nienawiści: analiza przypadku tragicznej historii prezydenta, dyskusja na temat wpływu i odpowiedzialności mediów oraz społeczeństwa.


Szkolenie poprowadzą eksperci Filip Dębowski i Edyta Daszkowska.

Filip Dębowski jest technohumanistą, który bada wpływ technologii na ludzi i organizacje, wspiera firmy i szkoły w walce z hejtem i cyberprzemocą, a także w lepszym rozumieniu świata technologii - poprzez cyfrową higienę, oswajanie sztucznej inteligencji i trendy technologiczne. Jest trenerem cyfrowej higieny w Instytucie Cyfrowego Obywatelstwa.
Edyta Daszkowska to certyfikowana edukatorka cyfrowej higieny, założycielka projektu Cyfrobalans oraz trenerka w fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa. Zajmuję się wpływem technologii na dobrostan człowieka. Szkoliła się w amerykańskim Digital Wellness Institute™ i zdobywała doświadczenie w szkoleniu i dbaniu o dobrostan pracowników w korporacjach.


Organizatorem szkolenia jest Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

 

Kontakt:
Grzegorz Kwiatkowski
grzegorz.kwiatkowski@metropoliagdansk.pl

  • GIWK