Metropolitalne wiadomości

aktualności

Komisja ds. Kultury

ZOOM na Kulturę tym razem porozmawiamy o podcastach

Pandemia z dnia na dzień całkowicie zmieniła funkcjonowanie instytucji kultury w Polsce. Organizatorzy wydarzeń kulturalnych wykorzystali ten czas na zaproponowanie publiczności alternatywnych form kontaktu ze sztuką, przenosząc działania do sieci. Aby mogli wymienić się pomysłami i doświadczeniami, Komisja Kultury OMGGS od grudnia 2020 r. organizuje cykl spotkań ZOOM na Kulturę. Kolejne spotkanie będzie dotyczyć podcastów w instytucjach kultury.

 

Podcasty podbiły w minionych miesiącach kanały streamingowe. Krótkie formy publicystyczne pełnią rolę zbliżoną do audycji znanych nam z radia, jednak z tą różnicą, że sami wybieramy moment odsłuchu.

- Na najbliższym spotkaniu przyjrzymy się, jak instytucje kultury wykorzystują podcasty - mówi Alicja Jelińska koordynatorka ds. kultury OMGGS. - Będziemy gościć przedstawicieli Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie, Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki w Gdańsku oraz Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Jeśli ktoś zastanawia się, czy i jak rozpocząć swoją przygodę z podcastem, jest to spotkanie dla niego.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 18 marca o godz. 11:00 na platformie ZOOM oraz zostanie transmitowane w grupie Metropolitalna Kadra Kultury.

>>> Link do spotkania na ZOOM.

 


>>> Link do grupy Metropolitalna Kadra Kultury.

 


ZOOM na Kulturę. Okazja do wymiany wiedzy i inspiracji

ZOOM na Kulturę to cykl rozmów z praktykami kultury dla praktyków kultury w formie online.  Spotkania odbywają się  na platformie ZOOM i są dostępne na facebookowej grupie Metropolitalna Kadra Kultury. Zapraszane osoby reprezentują przede wszystkim lokalną scenę kulturalną.

- Dzięki regularnym spotkaniom mamy okazję do wymiany wiedzy i inspiracji w gronie przedstawicielek i przedstawicieli świata kultury z Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot - mówi Alicja Jelińska koordynatorka ds. kultury OMGGS. - Spotkania przyciągają coraz większą publiczność, także spoza metropolii, dzięki czemu promujemy różnorodność naszych inicjatyw kulturalnych także w innych częściach Polski.
 

Do tej pory odbyły się webinary o tematyce:

 

Teatr online jest możliwy - z udziałem twórców Festiwalu Objazdowych Teatrów Lalkowych z Luzina

 

Jak utrzymać kontakt z publicznością w trybie online? - z udziałem twórców Festiwalu Nowe Horyzonty

 

Jak opowiadać lokalną historię w czasie pandemii?  - z udziałem animatorów Fundacji Palma i Instytutu Langfuhr

 

Skok w region - o współpracy międzyinstytucjonalnej. Gośćmi byli Tomek Lipski z Nadbałtyckiego Centrum Kultury, który tworzy festiwal Metropolia jest Okey oraz  Monika Jastrzębska-Opitz z Żuławskiego Dom Kultury w Nowym Dworze Gd i  Aleksandra Rogalewska-Kania z Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie, które gościły u siebie festiwal

 

Jak nie zagubić się w hybrydowej formule festiwalowej? – z udziałem Joanny Cichockiej-Guli, dyrektorki festiwalu Literacki Sopot

  • GIWK