Metropolitalne wiadomości

aktualności

Jubileuszowa wystawa z okazji 10-lecia OMGGS w Sopocie

Sopot jest kolejnym przystankiem w wędrówce naszej jubileuszowej wystawy po metropolitalnych gminach. Wystawa z okazji 10-lecia Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot jest prezentowana w Parku Północnym między alejami Franciszka Mamuszki i Stanisława Horno-Popławskiego. Można ją oglądać do 20 września.

Mija 10 lat od powstania związku metropolitalnego na Pomorzu. 15 września 2011 roku samorządowcy zawiązali współpracę powołując Gdański Obszar Metropolitalnym, który później przekształcił się w Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Czytaj również: Urodziny OMGGS na kongresie Smart Metropolia 2021

Kto wpadł na pomysł  powołania metropolii na Pomorzu? Jak udało się przekonać samorządowców do tej idei? Jakie były kolejne kamienie milowe w historii OMGGS? Co się udało dokonać przez tę dekadę? I wreszcie - jakie  kolejne przedsięwzięcia planujemy, aby nasza metropolia była coraz piękniejsza, a naszym mieszkańcom żyło się coraz lepiej?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania można znaleźć, oglądając naszą jubileuszową wystawę. Ważne, radosne chwile zatrzymane w kadrze, zdjęcia wywołujące wspomnienia, fotografie naszych metropolitalnych inwestycji - tak wiele można razem zrobić zaledwie przez 10 lat!

Metropolitalna podróż wystawy z okazji 10-lecia OMGGS

Kolejnymi przystankami w wędrówce naszej jubileuszowej wystawy będą:

  • Władysławowo - wzdłuż ulicy Hallera ( 21 - 26 września),
  • Puck - Stary Rynek  (27 września - 4 października)

Następnie wystawa będzie gościć w Sztutowie, Nowym Stawie i Kartuzach. Zapraszamy do oglądania!

Tak prezentowała się nasza wystawa:

  • GIWK