Metropolitalne wiadomości

aktualności

Komisja ds. Infrastruktury i Środowiska

#MobilnaMetropolia na finiszu

Przed nami ostatnie spotkanie warsztatowe w ramach cyklu #MobilnaMetropolia. Od połowy maja spotykamy się z mieszkańcami wszystkich powiatów Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot i rozmawiamy o tym, jak usprawnić transport i mobilność w metropolii. W czwartek 17 czerwca spotkamy się z mieszkańcami  Gdańska, Gdyni i Sopotu.
 


- To mieszkańcy zdecydują o tym, jak powinien zmieniać się transport w ich miejscowości - czy budować drogi, trasy rowerowe, a może postawić na parki i więcej zieleni. Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi. Zapraszamy na warsztaty, na których każdy będzie miał szansę na przedstawienie swoich pomysłów, dzięki temu biuro OMGGS wspólnie z ekspertami opracuje plan działań transportowych na kolejne lata - mówi Karolina Orcholska, koordynatorka ds. transportu i mobilności OMGGS.

OMGGS wspólnie z ekspertami z dziedziny transportu pracuje nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla metropolii (tzw. SUMP). Będzie to jasna strategia działań na najbliższe lata - jak zmieniać transport, by był bardziej dostępny, przyjazny i bezpieczny dla mieszkańców, a także chronił klimat i środowisko.


Spotkania z mieszkańcami wszystkich powiatów OMGGS

Warsztaty konsultacyjne online trwają od maja. Rozmawiamy  o potrzebach transportowych i komunikacyjnych w każdym z powiatów OMGGS. Za nami 8 warsztatów. Spotkania z mieszkańcami zakończą się 17 czerwca w Trójmieście.

- Spotkania trwają około 2 godzin, pracujemy w kilku zespołach. W każdym z nich przez około kwadrans wspólnie z moderatorami rozmawiamy m.in. o transporcie zbiorowym, o przemieszczaniu się pieszo, na rowerze lub samochodem, poruszymy też tematy parkowania, bezpieczeństwa, transportu towarów, zarządzanie mobilnością i wizji rozwoju transportu - dodaje Karolina Orcholska.


Rejestracja w mniej niż minutę

Aby wziąć udział w kolejnych warsztatach, wystarczy się zarejestrować klikając w poniższy link. Rejestracja nie zajmuje więcej niż minutę. Każdy z zarejestrowanych otrzyma zwrotną informację mailową wraz z linkiem na warsztaty.

17 czerwca - Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia i Sopot) - link

Co to jest Plan Zrównoważonej Mobilności i dlaczego jest tak ważny dla poszczególnych gmin i całej metropolii można przeczytać >>>tutaj.

Relacja z warsztatów w powiecie puckim >> TUTAJ
Relacja z warsztatów w powiecie wejherowskim >> TUTAJ
Relacja z warsztatów w powiecie lęborskim >> TUTAJ
Relacja z warsztatów w powiecie kartuskim >> TUTAJ
Relacja z warsztatów w powiecie gdańskim >> TUTAJ
Relacja z warsztatów w powiecie nowodworskim >> TUTAJ
Relacja z warsztatów w powiecie malborskim >> TUTAJ

 

 

  • GIWK