Metropolitalne wiadomości

aktualności

Zmieniaj swoją gminę - zapraszamy na warsztaty online

Zdecyduj, jak ma wyglądać transport w twojej miejscowości! Czy postawić na budowę nowych dróg, rozwój komunikacji publicznej, czy raczej potrzebna jest sieć tras rowerowych z nowoczesną infrastrukturą? A może należy pilnie zadbać o bezpieczeństwie pieszych?  O tym wszystkim będzie można podyskutować podczas warsztatów  online, organizowanych przez OMGGS dla mieszkańców Pomorza. Zapraszamy do udziału!

 

Z ludźmi i dla ludzi - jasny plan działań

- To mieszkańcy zdecydują jak powinien zmieniać się transport w ich miejscowości - czy stawiać na nowe drogi, trasy rowerowe, a może postawić na parki i więcej zieleni. Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi. Zapraszamy na warsztaty, na których każdy będzie miał szansę na przedstawienie swoich pomysłów, dzięki temu biuro OMGGS wspólnie z ekspertami opracuje jasny plan działań transportowych na kolejne lata - mówi Karolina Orcholska, koordynatorka ds. transportu i mobilności OMGGS.

OMGGS wspólnie z ekspertami z dziedziny transportu pracuje nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla metropolii (tzw. SUMP). Będzie to jasna strategia działań na najbliższe lata - jak zmieniać transport, by był bardziej dostępny, przyjazny i bezpieczny dla mieszkańców, a także chronił klimat i środowisko. Dokument powstaje przy współudziale mieszkańców. W maju i czerwcu odbędzie się 9 warsztatów konsultacyjnych online, na których porozmawiamy o potrzebach transportowych i komunikacyjnych w każdym z powiatów OMGGS.
 

Dyskusje w grupach

Warsztaty odbyły się już w powiatach puckim, wejherowskimlęborskim, kartuskimgdańskim, nowodworskim i malborskim.

- Spotkania potrwają około 2 godzin, będziemy pracować w 6 zespołach. W każdym z nich przez około kwadrans wspólnie z moderatorami porozmawiamy m.in. o transporcie zbiorowym, o przemieszczaniu się pieszo, na rowerze lub samochodem, poruszymy też tematy parkowania, bezpieczeństwa, transportu towarów, zarządzanie mobilnością i wizji rozwoju transportu. Porozmawiamy o wszystkim tym, co ma wpływ na nasze codzienne życie - dodaje Karolina Orcholska.

 

Rejestracja w mniej niż minutę

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy się zarejestrować klikając w link dla wybranego powiatu. Rejestracja nie zajmuje więcej niż minutę. Uwaga - liczba uczestników jest ograniczona. Każdy z zarejestrowanych otrzyma zwrotną informację mailową wraz z linkiem na warsztaty.
 

Terminy warsztatów:

18 maja - powiat pucki - rejestracja
20 maja - powiat wejherowski - rejestracja
25 maja - powiat lęborski - rejestracja
27 maja - powiat kartuski - rejestracja
1 czerwca - powiat gdański - rejestracja
8 czerwca - powiat nowodworski - rejestracja
10 czerwca - powiat malborski - rejestracja
15 czerwca - powiat tczewski - rejestracja
17 czerwca - Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia i Sopot) - rejestracja


Co to jest Plan Zrównoważonej Mobilności i dlaczego jest tak ważny dla poszczególnych gmin i całej metropolii można przeczytać >>>tutaj.

  • GIWK