Metropolitalne wiadomości

Aktualności

04.06.2021

Wspólna patchworkowa flaga zawisła na najwyższym maszcie w Gdańsku

Ta flaga uosabia Polskę, która jest domem dla każdego, Polskę w której szanuje się wolność, demokrację, praworządność, konstytucję i w której nade wszystko cenimy drugiego człowieka - mówiła na uroczystości zawieszenia patchworkowej flagi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Flaga - uszyta dwa lata temu podczas Święta Wolności i Solidarności w 2019 r. m.in. przez mieszkańców metropolii, turystów, samorządowców i imigrantów - już po raz trzeci zawisła na najwyższym maszcie w Gdańsku.

Czytaj dalej
31.05.2021

Mevo: zmiana terminu składania ofert

W związku z odwołaniem Nextbike Polska SA w restrukturyzacji do KIO został przesunięty termin składania ofert w postępowaniu na nowe Mevo. Obecnie wykonawcy mają na to czas do 15 czerwca. To już trzeci raz, kiedy Nextbike Polska SA w restrukturyzacji odwołuje się do KIO. Tym razem Nextbike żąda przesunięcia terminu składania ofert o pół roku, bo jak sam przyznaje, tyle czasu zajmie spółce złożenie roweru i zakupienie baterii. Inni wykonawcy potwierdzają gotowość na złożenie oferty w wyznaczonym przez OMGGS terminie. Czekamy na wyznaczenie przez KIO terminu rozprawy.

Czytaj dalej
28.05.2021

#MobilnaMetropolia w powiecie kartuskim

Więcej autobusów i pociągów, nowe miejsca parkingowe i drogi rowerowe, a także lepsze skomunikowanie z Trójmiastem – między innymi o tym rozmawiali mieszkańcy powiatu kartuskiego na 4. spotkaniu z cyklu #MobilnaMetropolia. Cykliczne warsztaty transportowe we wszystkich metropolitalnych samorządach organizowane są przez biuro Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. 27 maja swoje pomysły na usprawnienie transportu przedstawili mieszkańcy Kartuz i okolic.

Czytaj dalej
  • GIWK