Metropolitalne wiadomości

Aktualności

06.09.2021

Senatorowie o metropoliach

W poniedziałek, 6 września, na terenie stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk odbyło się się wyjazdowe posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej, w ramach 9. edycji kongresu „Smart Metropolia”. Przedstawiciele miast, m.in. Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii rozmawiali o konieczności pilnego wdrożenia znowelizowanej ustawy metropolitalnej regulującej poszczególne kwestie.

Czytaj dalej
01.09.2021

Smart Metropolia 2021-czyli kiedy powstanie metropolia na Pomorzu?

Podsumowanie 10 lat współpracy samorządów w ramach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot i 4 lat działalności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, jedynej prawnie usankcjonowanej metropolii w Polsce, do tego spotkania komisji senackiej i zespołów parlamentarnych, które zajmują się metropoliami w Polsce - o tym będzie IX kongres Smart Metropolia, który już za kilka dni odbędzie się w Gdańsku.

Czytaj dalej
30.08.2021

Smart Metropolia już za tydzień!

Czy komunikacja publiczna może jeździć na żądanie jak uber? Jak mieszkańcy metropolii wykorzystują nowe technologie i otwarte dane? Kiedy na Pomorzu powstanie metropolia? - na te wszystkie pytania będziemy starali się odpowiedzieć już w najbliższy poniedziałek 6 września na gdańskim stadionie Polsat Plus Arena. Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot już po raz 9. zaprasza na kongres Smart Metropolia 2021 - w tym roku pod hasłem Inteligentny samorząd.

Czytaj dalej
27.08.2021

Jesteśmy razem już 10 lat. Zapraszamy na urodzinową wystawę

10. rocznica powołania stowarzyszenia metropolitalnego na Pomorzu jest okazją do spojrzenia wstecz i pochwalenia się tym, z czego jesteśmy dumni, co zrobiliśmy dla mieszkańców regionu i wspólnie z nimi przez te lata. Od piątku 27 sierpnia na Długim Targu w Gdańsku można oglądać wystawę, na której prezentujemy drogę, jaką stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS) przeszło od 2011 roku do dziś.

Czytaj dalej
  • GIWK