Metropolitalne wiadomości

Aktualności

21.05.2021

Plusy i minusy transportu w pow. wejherowskim. Mieszkańcy tworzą plan rozwoju mobilności

- Pamiętajcie o małych miejscowościach, wykluczonych komunikacyjnie, często pomijanych w strategiach mobilnościowych - apelowali mieszkańcy powiatu wejherowskiego, którzy w czwartek 20 maja spotkali się na warsztatach z cyklu #MobilnaMetropolia, organizowanych przez Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, aby porozmawiać o transporcie w ich regionie. Kolejne warsztaty przed nami - najbliższe w powiecie lęborskim.

Czytaj dalej
19.05.2021

Mieszkańcy powiatu puckiego rozmawiali o transporcie

Gorące dyskusje, wymiana doświadczeń z punktu widzenia pieszych, kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej oraz mnóstwo pomysłów na to, jak usprawnić transport w powiecie puckim. Ponad 40 osób wzięło udział we wtorek 18 maja w pierwszych warsztatach z cyklu #MobilnaMetropolia, organizowanych przez Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot. Kolejne warsztaty dla mieszkańców Pomorza przed nami. Najbliższe - już w czwartek 20 maja w powiecie wejherowskim.

Czytaj dalej
18.05.2021

3 nowe metropolitalne węzły integracyjne

Komisja ds. Infrastruktury i Środowiska

Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego, okolicznych miejscowości, ale i całego Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot mogą znacznie szybciej i wygodniej podróżować. Dzięki funduszom europejskim zakończyła się budowa 3 metropolitalnych węzłów integracyjnych: Pruszcz Gdański, Pszczółki i Cieplewo. 18 maja odbyło się oficjalne podsumowanie wszystkich inwestycji, które w sumie kosztowały 49 mln zł, z czego 26 mln zł pokryła Unia Europejska.

Czytaj dalej
14.05.2021

Zmieniaj swoją gminę - zapraszamy na warsztaty online

Zdecyduj, jak ma wyglądać transport w twojej miejscowości! Czy postawić na budowę nowych dróg, rozwój komunikacji publicznej, czy raczej potrzebna jest sieć tras rowerowych z nowoczesną infrastrukturą? A może należy pilnie zadbać o bezpieczeństwie pieszych? O tym wszystkim będzie można podyskutować podczas warsztatów online, organizowanych przez OMGGS dla mieszkańców Pomorza. W przyszłym tygodniu startujemy w powiatach puckim i wejherowskim. Zapraszamy do udziału!

Czytaj dalej
07.05.2021

Potencjał i możliwości finansowania klastrów energii na terenie metropolii

Wiadomo już, które gminy OMGGS mają największy potencjał lokalizacji klastrów energii, czyli stworzenia społeczności opartych na odnawialnych źródłach energii (OZE). Wytypowano je na podstawie analizy dokumentacji zgromadzonej w pierwszym etapie prac nad koncepcją utworzenia klastrów energii na terenie OMGGS. Wstępne wyniki analiz przedstawił wykonawca koncepcji podczas spotkania z przedstawicielami gmin, zainteresowanych projektem.

Czytaj dalej
  • GIWK