Metropolitalne wiadomości

Aktualności

06.07.2021

#Ustawametropolitalna w nowym numerze "Samorządu Pomorza"

Ukazał się kolejny numer "Samorządu Pomorza - Zeszyty Problemowe" wydawany przez Sejmik Województwa Pomorskiego, a w nim m.in. debata wokół projektu ustawy metropolitalnej dla Pomorza, w której udział wzięli: senator Ryszard Świlski, prezes Zarządu Instytutu Metropolitalnego - Jakub Szlachetko oraz prezes Zarządu OMGGS - Michał Glaser. Rozmowę prowadził Grzegorz Grzelak, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Czytaj dalej
28.06.2021

Mija 5 lat starań o ustawę metropolitalną

28 czerwca mija 5 lat, odkąd samorządy Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot rozpoczęły dążenia do prawnego usankcjonowania metropolii na Pomorzu. Dotarliśmy bardzo daleko - projekt ustawy o związku metropolitalnym, jako senacka inicjatywa ustawodawcza, jest w Sejmie i czeka na skierowanie pod głosowanie. Następny krok należy do marszałek Sejmu i posłów. - Bez metropolii nie będzie możliwy dalszy rozwój Pomorza - mówi Jacek Karnowski, prezes Rady OMGGS.

Czytaj dalej
23.06.2021

Wygraj hulajnogę! Konkurs dla uczestników warsztatów #MobilnaMetropolia

Startujemy z konkursem #MobilnaMetropolia, w którym do wygrania jest m.in. elektryczna hulajnoga. W konkursie mogą wziąć udział uczestnicy warsztatów online, zorganizowanych przez biuro Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, którzy krótko opiszą największu problem transportowy ze swojego regionu i wskażą pomysł na jego rozwiązanie. Sprawdźcie szczegóły, regulamin i zasady udziału w konkursie.

Czytaj dalej
  • GIWK