Metropolitalne wiadomości

Aktualności

01.08.2022

Projekt "Kultura włącza". Umowa na dofinansowanie podpisana

Komisja ds. Kultury

Prawie 500 tys. zł otrzyma Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia Sopot z Funduszy Norweskich na działania służące poprawie dostępności bibliotek i domów kultury. W piątek, 29 lipca została podpisana umowa na dofinansowanie projektu “Kultura włącza”. We współpracy z Biblioteką Narodową w Oslo oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku przeszkolimy 300 pracowników oraz opracujemy zbiór zasad, dzięki którym instytucje kultury będą bardziej dostępne dla osób z niepełnosprawnościami i imigrantów.

Czytaj dalej
21.07.2022

Elena pomoże metropolitalnym gminom i ich mieszkańcom oszczędzać energię

Termomodernizacja budynków, zamiana źródeł ogrzewania i oświetlenia na energooszczędne, w tym budowa odnawialnych źródeł energii - te i inne działania mogą zyskać dofinansowanie dzięki udziałowi w programie ELENA. Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot pomaga w pozyskaniu dotacji dla gmin. Do wspólnej inicjatywy zgłosiło się 25 metropolitalnych samorządów. - W obliczu wyzwań związanych ze stale rosnącymi cenami energii, warto wspierać gminy w działaniach związanych z produkcją oraz oszczędzaniem prądu i ciepła - mówią eksperci.

Czytaj dalej
18.07.2022

Program #WolniOdCukrzycy. Nie daj się zaskoczyć chorobie. Zacznij od badania!

Cukrzyca typu 2 rozwija się podstępnie i może dotknąć każdego z nas. - Tylko regularne badania mogą nas ustrzec przed poważnymi konsekwencjami - mówi lek. med. Sebastian Łaźniak. Okazją do sprawdzenia, czy jesteś zagrożony tą chorobą jest Metropolitalny Program Profilaktyki Cukrzycy #WolniOdCukrzycy. Dzięki niemu zmienisz swój styl życia i nie dopuścisz do rozwinięcia cukrzycy. Wsparcie obejmie 20 tys. osób z Pomorza. Zapraszamy do udziału!

Czytaj dalej
  • GIWK