Metropolitalne wiadomości

Aktualności

12.01.2022

Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa. Kolejny teren przeszedł metamorfozę

Zakończyła się budowa kolejnego odcinka ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż rzeki Cedron w Wejherowie. Inwestycja jest częścią kompleksowej rewitalizacji zdegradowanych terenów w metropolitalnych miastach. Na realizację zadania „Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa” władze miasta zyskały ponad 15,5 mln zł unijnego dofinansowania. Całkowita wartość projektu to ponad 19,7 mln zł.

Czytaj dalej
04.01.2022

MEVO: Nextbike po raz czwarty odwołał się do KIO

Nextbike Polska SA w restrukturyzacji odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej w postępowaniu na nowe Mevo. To już czwarte odwołanie do KIO spółki powiązanej z poprzednim operatorem Mevo. Nextbike Polska SA w restrukturyzacji brał udział w postępowaniu na nowe Mevo, ale ostatecznie nie złożył oferty. Stawką trwającego 1,5 roku postępowania jest zarządzanie przez 6 lat flotą 4099 rowerów w 16 gminach czwartej największej metropolii w Polsce. Ponad 3 tysiące z nich będą posiadały napęd elektryczny. Czekamy na rozpoznanie odwołania przez KIO.

Czytaj dalej
03.01.2022

Standard Minimum dla Imigrantów - pilne zadanie dla samorządów

Po trwających niemal 3 lata pracach i konsultacjach 11 maja 2020 roku samorządy zrzeszone w OMGGS przyjęły Standard Minimum w Integracji Imigrantów (SMI). Dokument jest zestawem działań, które powinna realizować każda gmina i powiat w metropolii. Znalazły się w nim takie kwestie, jak wsparcie zawodowe, porady prawne, kursy języka polskiego, przygotowanie szkół do przyjęcia uczniów z doświadczeniem migracji, a także szkolenia dla urzędników i utworzenie powiatowych zespołów ds. migracji.

Czytaj dalej
25.12.2021

Postępowanie na nowe Mevo rozstrzygnięte

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot wybrał najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu na nowe Mevo. Jeżeli od tej decyzji nie będzie kolejnych odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej, na początku roku zostanie podpisana umowa z nowym operatorem - hiszpańską firmą City Bike Global SA w partnerstwie z włoskim producentem rowerów Vaimoo. Stawką trwającego ponad rok postępowania jest zarządzanie przez 6 lat ponad 4 tys. rowerów elektrycznych i tradycyjnych w 16 gminach czwartej największej metropolii w Polsce.

Czytaj dalej
  • GIWK