Metropolitalne wiadomości

Aktualności

13.09.2023

Czas na Wielki Test o Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot!

To już czwarta edycja Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot. W sobotę, 16 września, o godz. 11 na 34. piętrze Olivia Star, uczestnicy zmierzą się z najróżniejszymi pytaniami dotyczącymi regionu. Do wygrania atrakcyjne nagrody pieniężne, a uroku całości dodawać będzie wspaniały widok na panoramę Trójmiasta i Zatokę Gdańską. Aby wziąć udział w teście, należy wypełnić elektroniczny formularz. Zapisy trwają do piątku.

Czytaj dalej
12.09.2023

Finał projektu EPIC. Materiały do pobrania

Jak wspierać uczniów z doświadczeniem migracji? Jak mądrze rozwiązywać konflikty w szkole wielokulturowej? I w końcu - jak samemu radzić sobie ze stresem i przeciążeniem wynikającym z pracy nauczyciela? Pomoc pedagogom pracującym w środowisku wielokulturowym to cel realizowany w ramach projektu EPIC. Program dobiegł końca, a jego efektami są zorganizowane szkolenia, warszaty czy konferencja dla dyrektorów placówek, a także liczne publikacje, pomocne w codziennej pracy z dziećmi cudzoziemskimi. Materiały udostępnione zostały do darmowego pobrania.

Czytaj dalej
06.09.2023

Metropolitalne samorządy wspólnie kupują energię elektryczną

Po tym, jak pod koniec września 2022 nie rozstrzygnięto przetargu na dostawcę energii w Gdańsku, tegoroczne postępowanie również stało pod znakiem zapytania. Po przetargu, w którym wpłynęły dwie oferty, metropolitalna grupa zakupowa wybrała partnerów, którzy będą dostarczali energię elektryczną na potrzeby miast w regionie. Będzie taniej dzięki temu, że Gdańsk oraz 50 gmin, powiatów i spółek samorządowych wystąpiło wspólnie, jako metropolitalna grupa zakupowa.

Czytaj dalej
  • GIWK