Metropolitalne wiadomości

Aktualności

23.06.2021

Wygraj hulajnogę! Konkurs dla uczestników warsztatów #MobilnaMetropolia

Startujemy z konkursem #MobilnaMetropolia, w którym do wygrania jest m.in. elektryczna hulajnoga. W konkursie mogą wziąć udział uczestnicy warsztatów online, zorganizowanych przez biuro Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, którzy krótko opiszą największu problem transportowy ze swojego regionu i wskażą pomysł na jego rozwiązanie. Sprawdźcie szczegóły, regulamin i zasady udziału w konkursie.

Czytaj dalej
18.06.2021

OMGGS podpowiada jak oszczędzać na opłatach za energię

Komisja ds. Infrastruktury i Środowiska

Firmy z sektora finansów publicznych nie optymalizują wydatków na energię elektryczną - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Pracownicy skontrolowanych podmiotów zazwyczaj nie posiadali wiedzy o możliwych sposobach oszczędzania na tych opłatach. Specjaliści z biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot już wcześniej sygnalizowali konieczność działań, o których pisze w raporcie NIK i opracowali program optymalizacji energii. Dzięki temu metropolitalne samorządy mogą oszczędzić na opłatach ponad 3 mln zł w skali roku.

Czytaj dalej
16.06.2021

#MobilnaMetropolia w pow. tczewskim. Mieszkańcy rozmawiali o transporcie

Niedostosowana do potrzeb mieszkańców oferta kolejowa, brak koordynacji między rozkładem jazdy autobusów i pociągów oraz złe skomunikowanie wielu małych miejscowości i peryferyjnych osiedli - to najczęściej wymieniane przez mieszkańców problemy związane z transportem w powiecie tczewskim. Za nami przedostatnie spotkanie z cyklu “MobilnaMetropolia. W czwartek na warsztaty zapraszamy mieszkańców Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Czytaj dalej
  • GIWK