Metropolitalne wiadomości

Aktualności

28.04.2017

Podpisanie umów na termomodernizację budynków w OMG-G-S

Komisja ds. infrastruktury i środowiska

Termomodernizacja to z jednej strony poprawienie estetyki budynku, ale przede wszystkim wymierne oszczędności ekonomiczne i ekologiczne oraz poprawa jakości powietrza. Już wkrótce, na mocy umów podpisanych w ostatnich dniach, zmodernizowanych zostanie kilkadziesiąt budynków na terenie Gdyni, Stegny, Tczewa, Somonina, Helu, Pszczółek, Cedrów Wielkich, Pruszcza Gdańskiego, powiatu gdańskiego i wejherowskiego.

Czytaj dalej
27.04.2017

Spotkanie Rady Programowej Kongresu Smart Metropolia 2017

Komisja ds. strategii metropolii

W terminie 13-15 listopada br. odbędzie się w Gdańsku 6. Kongres Smart Metropolia - jedyna w kraju konferencja, której tematyka w całości koncentruje się na problematyce rozwoju obszarów metropolitalnych. 27 kwietnia w Europejskim Centrum Solidarności odbyły się spotkania Rady Programowej Kongresu Smart Metropolia i Komisji OMG-G-S ds. Strategii Metropolii, poświęcone pracom nad programem tegorocznego Kongresu.

Czytaj dalej
10.04.2017

System Roweru Metropolitalnego w 14 gmiach OMG-G-S. Gdzie będziemy mogli wypożyczyć metropolitalny rower publiczny?

Komisja ds. infrastruktury i środowiska

10 kwietnia br. została zawarta umowa przystąpienia do projektu pn. „Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego” pomiędzy Obszarem Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot a 14 gminami. To kluczowy moment dla budowy systemu roweru publicznego w Metropolii, który umożliwi wystąpienie o środki na realizację projektu do Urzędu Marszałkowskiego.

Czytaj dalej