Metropolitalne wiadomości

Aktualności

06.09.2021

Wystartowała Smart Metropolia 2021 - inteligentne rozwiązania

Transport na żądanie, który działa jak uber, aplikacje, które powiadamiają o złym stanie zdrowia mieszkańca i otwarte dane, które po zebraniu usprawniają np. korzystanie z komunikacji miejskiej. Inteligentne samorządy potrafią mądrze wykorzystać nowe technologie, aby mieszkańcom żyło się lepiej - taki wniosek płynie z paneli inspiracyjnych, zorganizowanych w poniedziałek 6 września przez Obszar Metropolitalny Gdańsk Gdynia-Sopot podczas kongresu Smart Metropolia.

Czytaj dalej
06.09.2021

GZM i OMGGS - porozumienie o współpracy

Rozwój nowoczesnej mobilności, współpraca między samorządami m.in. w zakresie ochrony środowiska oraz wspieranie zmian ustawowych inicjujących i wzmacniających rozwój obszarów metropolitalnych w naszym kraju – to kilka najważniejszych elementów listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią a samorządami zrzeszonymi w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot. Dokument został podpisany podczas kongresu Smart Metropolia, która 6 września odbywa się w Gdańsku.

Czytaj dalej
06.09.2021

Senatorowie o metropoliach

W poniedziałek, 6 września, na terenie stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk odbyło się się wyjazdowe posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej, w ramach 9. edycji kongresu „Smart Metropolia”. Przedstawiciele miast, m.in. Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii rozmawiali o konieczności pilnego wdrożenia znowelizowanej ustawy metropolitalnej regulującej poszczególne kwestie.

Czytaj dalej
01.09.2021

Smart Metropolia 2021-czyli kiedy powstanie metropolia na Pomorzu?

Podsumowanie 10 lat współpracy samorządów w ramach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot i 4 lat działalności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, jedynej prawnie usankcjonowanej metropolii w Polsce, do tego spotkania komisji senackiej i zespołów parlamentarnych, które zajmują się metropoliami w Polsce - o tym będzie IX kongres Smart Metropolia, który już za kilka dni odbędzie się w Gdańsku.

Czytaj dalej
  • GIWK