Metropolitalne wiadomości

Aktualności

16.06.2021

#MobilnaMetropolia w pow. tczewskim. Mieszkańcy rozmawiali o transporcie

Niedostosowana do potrzeb mieszkańców oferta kolejowa, brak koordynacji między rozkładem jazdy autobusów i pociągów oraz złe skomunikowanie wielu małych miejscowości i peryferyjnych osiedli - to najczęściej wymieniane przez mieszkańców problemy związane z transportem w powiecie tczewskim. Za nami przedostatnie spotkanie z cyklu “MobilnaMetropolia. W czwartek na warsztaty zapraszamy mieszkańców Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Czytaj dalej
14.06.2021

System FALA coraz bliżej. Podpisano umowę z wykonawcą

Platforma elektroniczna, która połączy sieć kolejową i komunikację miejską na Pomorzu i automatycznie rozliczy przejazdy pasażera, a do tego jednolita informacja pasażerska - na system FALA mieszkańcy Pomorza i turyści czekają od lat. W poniedziałek 14 czerwca podpisano umowę z głównym wykonawcą systemu, konsorcjum firm: Asseco Data Systems S.A. oraz AEP Ticketing Solutions z Włoch. Z pierwszych funkcjonalności FALI będziemy korzystać w połowie 2022 roku.

Czytaj dalej
11.06.2021

Warsztaty #MobilnaMetropolia w powiecie malborskim

Setki ciężarówek przejeżdżających codziennie przez Malbork drogami krajowymi, brak spójnej sieci tras rowerowych w regionie oraz słabe skomunikowanie małych miejscowości - to tylko kilka problemów związanych z transportem, które wskazali uczestnicy warsztatów z cyklu #MobilnaMetropolia, zorganizowanych w czwartek 10 czerwca dla mieszkańców powiatu malborskiego. Na kolejnym spotkaniu pod lupę weźmiemy transport w pow. tczewskim.

Czytaj dalej
09.06.2021

#MobilnaMetropolia w pow. nowodworskim. Mieszkańcy dyskutowali nt. transportu

Lepsze wykorzystanie Żuławskiej Kolei Dojazdowej nie tylko do przewozu turystów, ale również mieszkańców i towarów; stworzenie centrów przesiadkowych w okolicach S7 i zbudowanie sprawnej sieci dowozu pasażerów np. meleksami na plaże Mierzei Wiślanej - m.in. takie pomysły na rozwiązanie problemu zakorkowanych dróg padały podczas warsztatów z cyklu #MobilnaMetropolia, zorganizowanych we wtorek 8 czerwca dla mieszkańców powiatu nowodworskiego.

Czytaj dalej
  • GIWK