Metropolitalne wiadomości

Aktualności

31.08.2023

Mobilna metropolia na finiszu

O środowisku i zdrowiu mieszkańców metropolii w kontekście codziennych wyborów środków podróży rozmawiali uczestnicy ostatniego już spotkania organizowanego w ramach konsultacji społecznych projektu Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP OMGGS). Spotkanie było częścią trzeciego etapu konsultacji społecznych dokumentu, który przeprowadzany jest w ramach Strategicznej Oceny Oddziaływania na Środowisko. Podczas spotkania zaprezentowano działania, które mają sprawić, by podróże mieszkańców metropolii były bardziej komfortowe, bezpieczne i przyjazne środowisku.

Czytaj dalej
23.08.2023

Wykłady, dyskusje, warsztaty. Za nami trzy dni szkoleń „Savoir-vivre wobec osoby z niepełnosprawnościami”

Czy zapytanie osoby głuchej „co słychać” na pewno stanowi nietakt? Czy każdy poruszający się na wózku oczekuje naszej pomocy przy wsiadaniu do tramwaju? Jak nie popełniać towarzyskich faux pas, komunikując się z człowiekiem z niepełnosprawnością, a także jak zapewnić takim osobom lepszy dostęp do usług w placówkach - dowiedzieli się pracownicy metropolitalnych instytucji kultury. Za nami trzy dni pouczających warsztatów zorganizowanych w ramach projektu „Kultura Włącza”.

Czytaj dalej
21.08.2023

Sprawdź, jak chcemy usprawnić transport!

Komisja ds. Infrastruktury i Środowiska

Podróże na jednym bilecie, wygodne przesiadki, jednolity standard przystanków i informacji pasażerskiej, bezpieczne drogi, atrakcyjne przestrzenie publiczne i zdrowe miejsce do życia – to tylko niektóre z efektów 80 działań proponowanych w Planie Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP) dla Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS). Plan umożliwi samorządom tworzącym metropolię ubieganie się o dofinansowanie ze środków europejskich inwestycji związanych ze zrównoważonym transportem i mobilnością.

Czytaj dalej
  • GIWK