Metropolitalne wiadomości

Aktualności

08.10.2021

SIM Metropolitalny zbuduje tanie mieszkania na wynajem

Komisja ds. Społeczno - Gospodarczych

Mieszkania na wynajem z niskim czynszem - taką propozycję otrzymają mieszkańcy metropolii, którzy nie mają zdolności kredytowej, ale stać ich na regularne opłaty za czynsz. Na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot powstanie Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (tzw. SIM Metropolitalny). Jej zadaniem będzie budowa tanich mieszkań na wynajem. Chęć przystąpienia do tej spółki zadeklarowało 6 samorządów.

Czytaj dalej
07.10.2021

Warsztaty #odkorkujMY HEL. Tworzymy Plan Mobilności dla Półwyspu

Rozbudowa infrastruktury kolejowej, zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów, utworzenie węzła przesiadkowego w celu integracji różnych środków transportu, poszerzenie oferty żeglugi pasażerskiej - te i wiele innych pomysłów na usprawnienie komunikacji na Półwyspie Helskim zaproponowali uczestnicy warsztatów #odkorkujMYHEL, które odbyły się w środę 6 października w Jastarni. Na podstawie wniosków wypracowanych podczas warsztatów powstanie Planu Mobilności dla Półwyspu Helskiego.

Czytaj dalej
06.10.2021

Tripolis - metropolia wspiera przedsiębiorców

Metropolia wspiera przedsiębiorców. To dla nich OMGGS realizuje program współpracy parków naukowo-technologicznych i inkubatorów przedsiębiorczości — Tripolis. W ramach programu Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Fundacja Gospodarcza świadczą profesjonalne usługi doradcze dla przedsiębiorców. Kolejne usługi zostaną wkrótce uruchomione w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Powstaje też platforma informatyczna dla firm.

Czytaj dalej
06.10.2021

Znamy pierwszych wykonawców w przetargach na wspólne zakupy

Znamy dostawców energii i oleju opałowego oraz usług pocztowych dla metropolitalnych samorządów i ich jednostek. W tym roku po raz 11 samorządy OMGGS przystąpiły do wspólnych zakupów energii elektrycznej, gazu ziemnego, oleju opałowego, usług pocztowych oraz paliwa. Jedno duże zamówienie i silniejsza pozycja negocjacyjna z dostawcami powodują, że uzyskiwane ceny są dużo niższe, niż gdyby każda z gmin i jednostek robiła przetargi samodzielnie.

Czytaj dalej
  • GIWK