Ustawa metropolitalna na finiszu. Samorządowcy z Pomorza dyskutują o wspólnej przyszłości
W czwartek, 23 kwietnia, w Starostwie Powiatowym w Malborku zorganizowano pierwsze z cyklu spotkań informacyjno-konsultacyjnych dla 61 samorządów z Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS), które w całości poświęcono projektowi ustawy o związku metropolitalnym dla województwa pomorskiego. Projekt został przyjęty przez Radę Ministrów 8 kwietnia, a na 28 kwietnia zaplanowano jego pierwsze czytanie w Sejmie.
Czytaj dalej



















