Metropolitalne wiadomości

Aktualności

21.02.2024

Metropolitalne rewitalizacja "Piaskowni" w Gdańsku

Kamienica przy ul. Rogaczewskiego 45 to kolejny budynek, który przeszedł kompleksową modernizację w ramach programu Rewitalizacji Biskupiej Górki i Starego Chełmu. Pochodzący z początku XX w. obiekt ma ciekawą historię, do której nawiązuje znajdujący się na elewacji frontowej napis “Piaskownia”. Remont został przeprowadzony z dużą dbałością o detale, zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. W odnowionym domu zamiesza 10 rodzin.

Czytaj dalej
19.02.2024

Kultura włącza: szkolenia nt. crowdfundingu

Pozyskiwanie środków na inicjatywy kulturalne, planowanie kampanii, do tego prezentacje, dyskusje i ćwiczenia praktyczne - tak wyglądały trzy dni szkoleń z przedsiębiorczości w kulturze, które odbyły się od 12 do 14 lutego 2024 r. w biurze Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot w ramach projektu „Kultura włącza”. W szkoleniach na temat crowdfundingu, czyli metod społecznościowego finansowania działań w kulturze, wzięli udział pracownicy instytucji kultury z całej metropolii.

Czytaj dalej
16.02.2024

Nowe wyzwania dla metropolii - X Spotkanie Noworoczne

Podsumowanie prac nad strategią działań metropolii do 2030 roku, pakiet inwestycji w nowej perspektywie unijnej, ustawa metropolitalna, a także współpraca biznesu ze środowiskiem naukowym i samorządowym - to główne tematy X Metropolitalnego Spotkania Noworocznego, które odbyło się 15 lutego 2024 r. w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W spotkaniu udział wzięli samorządowcy z Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, a także posłowie, senatorowie, przedstawiciele świata nauki i biznesu.

Czytaj dalej
06.02.2024

Zachwyty nad Ratuszem Oruńskim

Ratusz Oruński zachwyca nie tylko gdańszczan. Doceniają go też internauci i profesjonaliści Dwie nagrody RenOwacja 2024 przyznano zrewitalizowanemu budynkowi Ratusza Oruńskiego w Gdańsku. Wręczenie nagród odbyło się 25 stycznia, podczas uroczystej gali towarzyszącej wydarzeniu 4 Design Days 2024, które zorganizowano w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Oruński zabytek od dwóch lat ponownie tętni życiem. Służy przede wszystkim lokalnej społeczności.

Czytaj dalej
  • GIWK