Metropolitalne wiadomości

Aktualności

23.02.2023

Wspólnie stwórzmy Mobilną Metropolię

Komisja ds. Infrastruktury i Środowiska

Jak sprawnie przemieszczać się po Metropolii? Co zrobić by codzienne podróże były szybsze, komfortowe, ale też przyjazne środowisku? Masz pomysł jak usprawnić transport? Weź udział w konsultacjach społecznych. Rusza drugi etap spotkań prowadzonych w ramach prac nad Planem Zrównoważonej Mobilności (SUMP), który obejmie cały Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS).

Czytaj dalej
21.02.2023

Ruszają szkolenia w ramach projektu Klimat w Szkołach Metropolii

Zapraszamy na szkolenie w ramach projektu "Klimat w Szkołach Metropolii". Podczas spotkania podpowiemy jak rozmawiać z uczniami o skutkach zmian klimatu i co możemy zrobić, aby im przeciwdziałać. Zaprezentujemy rozwiązania błękitno - zielonej infrastruktury (ogród deszczowy w gruncie, niecka retencyjna, zielona ściana, kompostownik, ogród deszczowy w skrzyni), które są sposobem łagodzenia zmian klimatu oraz formą przystosowania się do ich skutków.

Czytaj dalej
20.02.2023

Chcesz mieć wpływ na poprawę transportu w swoim mieście? Weź udział w konsultacjach

Zbyt mała liczba połączeń, słaba koordynacja, niedogodny dojazd do stacji kolejowych to tylko część “grzechów” transportu publicznego. Na jego poprawę ma wpływ powstający na zlecenie OMGGS Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (ang. SUMP). Dzięki Planowi samorządy będą mogły ubiegać się o środki europejskie. Zapraszamy mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych powstającego dokumentu.

Czytaj dalej
  • GIWK