Metropolitalne wiadomości

Aktualności

26.08.2021

Co ty wiesz o metropolii? Sprawdź się i wygraj 5 tys. zł!

Jeśli interesujesz się tym, co dzieje się w regionie, jesteś mocny z lokalnej geografii i historii, orientujesz się, co słychać w kulturze i gospodarce, a na takich ciekawostkach, jak np. wysokość budynku Olivia Star trudno cię zagiąć - weź udział w Wielkim Teście Wiedzy o Metropolii, na który wspólnie zapraszają Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz Gazeta Wyborcza Trójmiasto. Warto! Do wygrania jest 5 tys. zł! Trwają zapisy.

Czytaj dalej
26.08.2021

Węzeł komunikacyjny Sopot Kamienny Potok gotowy

Zakończyła się budowa węzła integracyjnego Sopot Kamienny Potok wraz z trasami dojazdowymi. To kolejny węzeł który powstał dzięki współpracy metropolitalnej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), finansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego (RPO) na lata 2014-2020.Ze środków RPO i POIiŚ metropolitalne samorządy finansują budowę 24 węzłów przesiadkowych.

Czytaj dalej
20.08.2021

Wielki Test Wiedzy o Metropolii na wysokości 130 m

Jak długi jest Tunel pod Martwą Wisłą, gdzie znajduje się Marina Błotnik - między innymi z takimi pytaniami będą mieli okazję zmierzyć się uczestnicy drugiego Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii, na który wspólnie zapraszają Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz Gazeta Wyborcza Trójmiasto. Test odbędzie się w sobotę 4 września na 34. piętrze Olivia Business Centre w Gdańsku. Zwycięzca otrzyma 5000 zł. Właśnie ruszyły zapisy.

Czytaj dalej
19.08.2021

Smart Metropolia 2021 - nowe technologie i inteligentne rozwiązania dla samorządów

Kilkudziesięciu ekspertów z Polski i zagranicy, panele dyskusyjne, wykłady, prezentacje i raport podsumowujący współpracę metropolitalną w Polsce - tak będzie wyglądał 9. kongres Smart Metropolia, który odbędzie się 6 września na gdańskim stadionie. W tym roku pod hasłem przewodnim “Inteligentny samorząd”. Kongres zbiega się z 10. rocznicą powołania OMGGS - będzie zatem również okazją do podsumowania dekady współpracy pomorskich samorządów.

Czytaj dalej
  • GIWK