Metropolitalne wiadomości

Aktualności

30.04.2024

20 lat Polski w Unii Europejskiej

Okrągła rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej do okazja do podsumowań i przedstawienia metropolitalnych działań współfinansowanych ze środków europejskich. Od początku naszej działalności w dwóch perspektywach UE wsparła nas prawie 3 mld zł, na projekty Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Do tego trzeba doliczyć ponad 27 mln złotych na projekty z zakresu transportu, integracji, ochrony środowiska czy współpracy między metropoliami.

Czytaj dalej
26.04.2024

Jak uczyć o zmianach klimatu – podsumowanie największego projektu edukacyjnego w metropolii

Kilkanaście tysięcy uczniów po ekowarsztatach, dziesiątki przeszkolonych nauczycieli, szkoły wyposażone w sprzęt multimedialny, błękitno-zielone inwestycje w całej metropolii, darmowe materiały edukacyjne, konkurs i spora dawka wiedzy o zmianach klimatycznych i o tym, jak je łagodzić oraz adaptować się do ich skutków. Dziś podsumowaliśmy największy projekt edukacyjny w Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Czytaj dalej
25.04.2024

Metropolia wiedzy. Sztuczna inteligencja wspiera rozwój Pomorza

OMGGSwspółorganizował konferencję „Rozwój sztucznej inteligencji w budowie metropolii wiedzy”, która odbyła się 25 kwietnia na Politechnice Gdańskiej w Centrum Kompetencji STOS w rocznicę uruchomienia superkomputera Kraken. Uczestnicy rozmawiali o możliwościach, jakie sztuczna inteligencja oferuje dla dynamicznego rozwoju metropolii. Konferencja przyciągnęła liderów nauki, samorządu oraz biznesu, którzy razem starali się odpowiedzieć na pytanie: Jak sztuczna inteligencja może wspierać działania samorządów oraz kształtowanie się metropolii na Pomorzu?

Czytaj dalej
  • GIWK