Metropolitalne wiadomości

Aktualności

21.01.2021

Pierwsza metropolia w kraju ze standardem dla osób z niepełnosprawnościami

Komisja ds. Społeczno - Gospodarczych

Szkolenia dla przedstawicieli służby zdrowia, nauczycieli i urzędników, działania edukacyjne, zamówienia publiczne z klauzulami społecznymi, bezpłatne punkty porad prawnych, doradztwo zawodowe, metropolitalna baza danych obejmująca np. gabinety lekarskie ze specjalnym wyposażeniem i procedurami - to tylko niektóre z rozwiązań mających ułatwić życie osobom z niepełnosprawnością w metropolii. OMGGS, jako pierwsza metropolia w Polsce wprowadza Standard na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami.

Czytaj dalej
19.01.2021

Efekty metropolitalnej aktywizacji społeczno-zawodowej

Komisja ds. Społeczno - Gospodarczych

518 – tyle osób wzięło udział w zakończonym we wrześniu projekcie „Rozwój usług społecznych w Gdyni”. Przez trzy lata udało się nie tylko zaktywizować mieszkańców, ale przede wszystkim pokazać im różne sposoby rozwoju osobistego, społecznego i zawodowego. Dzięki zupełnie nowemu i - jak się okazuje - skutecznemu sposobowi pracy, dziś mieszkańcy mogą korzystać z szerokiej oferty wsparcia blisko swojego miejsca zamieszkania.

Czytaj dalej
18.01.2021

25. Walne Zebranie Członków OMGGS

Za nami kolejne spotkanie Walnego Zebrania Członków Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Przed nami kolejne wyzwania m.in. prace nad Standardem Minimum dla Osób z Niepełnosprawnościami, wdrożenie Standardu Minimum Integracji Imigrantów, kampania informacyjna dot. ustawy metropolitalnej oraz prace nad planem zrównoważonej mobilności i projektem drogowym w formule PPP, a także nabór do gdańskiej i gdyńskiej grupy zakupowej.

Czytaj dalej
14.01.2021

Spółdzielnia Socjalna Heca z największym zleceniem w historii

Komisja ds. Społeczno - Gospodarczych

Warte ponad 1,1 mln zł zlecenie na dostawę 150 tysięcy decyzji podatkowych dla mieszkańców Gdańska będzie realizowane przez Spółdzielnię Socjalną Heca. Przedsiębiorstwo społeczne z Tczewa, które działa na rzecz reintegracji osób wykluczonych, wygrało przetarg organizowany przez Miasto Gdańsk. To milowy krok w stronę powierzania kluczowych działań przez jednostki samorządowe dla przedsiębiorstw ekonomii społecznej. Pracę przy akcji znajdzie kilkuset mieszkańców Gdańska.

Czytaj dalej
  • GIWK