Metropolitalne wiadomości

Aktualności

17.06.2024

Klimatyczne szkolenia dla samorządowców

7 metropolitalnych samorządów będzie realizować projekty związane z ochroną klimatu w nowej perspektywie unijnej 2021-2027. Dzięki ponad 47 mln zł dotacji z UE powstaną m.in. nowe zbiorniki retencyjne, system ostrzegania o zagrożeniach, czy ogrody deszczowe. Samorządowcy spotkają się na warsztatach w ramach konferencji Zielona Retencja, aby dowiedzieć się więcej o błękitno-zielonych inwestycjach, a także o tym, jak przygotować swoje gminy na zmiany klimatyczne.

Czytaj dalej
10.06.2024

Nowe władze Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot

Aleksandra Dulkiewicz prezydent Gdańska została przewodniczącą Rady Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS). Jej zastępczyniami zostały dwie prezydentki Aleksandra Kosiorek i Magdalena Czarzyńska-Jachim. 12-osobowa Rada została wybrana na pierwszym spotkaniu wszystkich członków stowarzyszenia po kwietniowych wyborach samorządowych. Członkowie OMGGS przyjęli też Strategię Metropolii do 2030, która określa działania przyszłego związku metropolitalnego na Pomorzu.

Czytaj dalej
06.06.2024

Energetycy gminni ponownie spotkali się w Gdyni

Komisja ds. Infrastruktury i Środowiska

Coroczne spotkanie energetyków gminnych po raz kolejny odbyło się w Gdyni. 6 czerwca samorządowi specjaliści ds. energetyki rozmawiali między innymi o czystej energii, termomodernizacjach budynków, efektywności energetycznej, dyrektywach unijnych oraz o Funduszach Europejskich dla metropolii. Na spotkanie zaprosili wspólnie Biuro ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni oraz Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Czytaj dalej
23.05.2024

Samorządowi specjaliści ds. energii spotkają się w Gdyni

Czysta energia, termomodernizacja budynków, także tych zabytkowych, efektywność energetyczna, dyrektywy unijne, Fundusze Europejskie dla metropolii, do tego warsztaty i wizyta studyjna - to główne punkty corocznego spotkania specjalistów zajmujących się kwestiami energii w samorządach. Na wydarzenie, które odbędzie się 6 czerwca w Gdyni zapraszają wspólnie Biuro ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni oraz Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Czytaj dalej
  • GIWK