Metropolitalne wiadomości

Aktualności

15.09.2022

Metropolia dla środowiska. Eko-kino w Sopotece

Pokazy filmów dokumentalnych podejmujących temat zmian klimatu oraz rozmowa z ekspertem - w piątek 16 września w ramach Dni Solidarności Klimatycznej zapraszamy do eko-kina w sopockiej bibliotece. Widzowie będą mogli obejrzeć 4 wyjątkowe filmy biorące udział w Green Film Festivalu oraz porozmawiać z dr. hab. Tymonem Zielińskim na temat życia w zgodzie z “zielonymi” wartościami i konieczności adaptacji do zmian klimatu. Wstęp wolny.

Czytaj dalej
09.09.2022

Ustawa metropolitalna dla Pomorza. Dwa lata w sejmowej zamrażarce

Mijają dokładnie 2 lata, od kiedy senatorowie PiS, Solidarnej Polski, Porozumienia, PSL, Lewicy oraz KO zgodnie uchwalili projekt ustawy metropolitalnej dla Pomorza. Mimo zgody ponad podziałami w Senacie, posłowie tych samych partii nie spełnili obietnic złożonych mieszkańcom. - Każdy kolejny miesiąc bez ustawy metropolitalnej to milionowe straty dla naszego regionu - mówi Wojciech Szczurek prezydent Gdyni oraz prezes Rady Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Czytaj dalej
09.09.2022

Metropolia dla środowiska. Zapraszamy na II Dni Solidarności Klimatycznej

Ekologiczne warsztaty dla rodzin i uczniów, klimatyczne quizy i eksperymenty, dyskusje na temat marnowania żywności, piknik ekologiczny z wymiankami ubrań i roślin oraz nauką tworzenia ekologicznych kosmetyków, eko-kino, wystawa o mikroplastiku - wszystko to w ramach II Dni Solidarności Klimatycznej. Od 12 do 18 września Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot i samorządy Trójmiasta zapraszają na wydarzenia poruszające zagadnienia zmian klimatu i degradacji środowiska.

Czytaj dalej
  • GIWK