Metropolitalne wiadomości

Aktualności

11.03.2021

Wykonawca STEŚ dla projektu PKM Południe wybrany

Komisja ds. Infrastruktury i Środowiska

Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ) dla projektu PKM Południe przygotuje firma TPF Sp. z o.o. z Warszawy, która wygrała ogłoszony przez PKM SA przetarg. Dokumentacja kosztować będzie 4,45 mln zł i jest konieczna m.in. do potwierdzenia możliwości realizacji tego projektu, wskazania niezbędnej rezerwy terenowej oraz optymalnego etapowania całej inwestycji. STEŚ ma być gotowe we wrześniu 2023 r.

Czytaj dalej
11.03.2021

Koncepcja Klastrów Energii na terenie OMGGS

Komisja ds. Infrastruktury i Środowiska

Inwestycje związane z energią słoneczną i wiatrową, niższe rachunki za energię elektryczną i ciepło, a także lepsza jakość powietrza - to tylko niektóre z korzyści tworzenia wspólnot energetycznych - czyli nowego podmiotu opartego na odnawialnych źródłach energii (OZE). Nad koncepcją stworzenia minimum trzech takich społeczności pracuje Biuro Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Do wspólnej inicjatywy przyłączyły się 54 metropolitalne samorządy. Nad koncepcją w samorządach mają czuwać ekodoradcy.

Czytaj dalej
10.03.2021

Mevo – zmiana terminu składania ofert, czekamy na decyzję KIO

W związku z odwołaniem Nextbike Polska S.A. w restrukturyzacji do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS) został zmuszony do kolejnego przesunięcia terminu składania ofert w przetargu na nowe Mevo. Rozprawa przed KIO odbyła się 1 marca. Do tej pory OMGGS nie otrzymał wyroku ani uzasadnienia. Czas na składanie ofert dla Wykonawców został wydłużony do 8 kwietnia.

Czytaj dalej
08.03.2021

Metropolia jest kobietą! Panie przy samorządowych sterach na Pomorzu

W Polsce co dziesiąty wójt, burmistrz, prezydent miasta to kobieta. Na Pomorzu stery władzy trzyma kilkanaście mądrych i silnych pań, które z determinacją dążą do tego, żeby mieszkańcom regionu żyło się jak najlepiej. W końcu metropolia jest kobietą! W Dniu Kobiet przyglądamy się samorządowym statystykom. Niestety, do parytetu jest nam daleko. Kobiety to zaledwie 12 proc. włodarzy tej kadencji.

Czytaj dalej
  • GIWK