Metropolitalne wiadomości

Aktualności

08.03.2022

Metamorfoza budynków oświatowych w Gdańsku

30 gdańskich szkół, przedszkoli i żłobków zmienia swoje oblicze dzięki metropolitalnemu programowi termomodernizacji. Wartość trwających od 2017 r. remontów wynosi 111 mln zł. Modernizacja energetyczna budynków ma na celu nie tylko podniesienie komfortu ich użytkowania, ale także obniżenie kosztów ich utrzymania. Działania obejmują m.in. ocieplenie ścian i dachu, zastąpienie starych niewymienionych dotychczas okien nowymi oraz wymianę instalacji.

Czytaj dalej
04.03.2022

Samorządowcy pomagają uchodźcom z Ukrainy

Mieszkańcy i samorządowcy OMGGS od pierwszego dnia wojny na Ukrainie włączają się w akcje pomocowe dla Ukraińców. Trwają zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy, przygotowywane są miejsca noclegowe, darmowy transport, wsparcie medyczne, psychologiczne i prawne. Mieszkańcy przyjmują uchodźców do swoich domów, a setki ludzi pracują jako wolontariusze przy zbiórkach i w punktach pierwszego kontaktu dla Ukraińców. W piątek z Gdańska ruszy pierwszy konwój humanitarny z artykułami dla ukraińskich miast.

Czytaj dalej
11.02.2022

Projekt “Kultura włącza”. Zadbamy o lepszy dostęp do instytucji kultury i bibliotek

W metropolii każdy ma prawo do korzystania z oferty kulturalnej, dlatego z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, imigrantach oraz wszystkich, którzy mają utrudniony dostęp do instytucji kultury, rozpoczynamy realizację projektu “Kultura włącza”. We współpracy z Biblioteką Narodową w Oslo oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku przeszkolimy 300 pracowników oraz opracujemy zbiór zasad, dzięki którym biblioteki i domy kultury na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot będą bardziej dostępne.

Czytaj dalej
  • GIWK