Metropolitalne wiadomości

Aktualności

27.05.2022

O wyzwaniach w energetyce

Komisja ds. Infrastruktury i Środowiska

Energetycy gminni przybyli do Gdyni. Coroczne spotkanie specjalistów zajmujących się kwestiami energii w samorządach, przerwane przez marazm obostrzeń covidowych, odbyło się w nowej odsłonie 27 maja w Marina Yacht Park Gdynia. Wydarzenie zorganizowane przez Samodzielny Referat ds. Energetyki Urzędu Miasta Gdyni wspólnie z Obszarem Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot w ramach prac Komisji Infrastruktury i Środowiska OMGGS przyciągnęło do Gdyni kilkadziesiąt osób.

Czytaj dalej
20.05.2022

W cukrzycobusie sprawdzisz swoje zdrowie

Darmowe badania, a docelowo roczny bezpłatny program indywidualnych spotkań z dietetykiem i fizjoterapeutą - to wszystko oferuje swoim mieszkańcom Powiat Kartuski w ramach programu profilaktyki cukrzycy. Cztery gminy powiatu: Kartuzy, Żukowo, Somonino i Przodkowo odwiedzi tzw. cukrzycobus - w którym zupełnie za darmo będzie można sprawdzić stan swojego zdrowia. Program #WolniOdCukrzycy realizowany w 6 powiatach, finansowany jest z funduszy unijnych. W całej Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot przebadanych zostanie 180 tys. osób, z czego 20 tys. otrzyma specjalistyczne wsparcie.

Czytaj dalej
19.05.2022

Słodki autobus rusza w trasę z Kartuz

W najbliższy weekend na drogi w powiecie kartuskim wyjdzie specjalny autobus. Cukrzycobus - to inauguracja projektu profilaktyki cukrzycy typu 2 dla mieszkańców Kartuz, Żukowa, Somonina i Przodkowa, którzy mogą liczyć na darmowe badania krwi, glukometry, a docelowo porady fizjoterapeutów i dietetyków. Dzięki funduszom unijnym w całej Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot dzięki programowi #WolniOdCukrzycy swoje zdrowie może sprawdzić 180 tys. osób, z czego 20 tys. otrzyma specjalistyczne wsparcie.

Czytaj dalej
18.05.2022

Liquid Energy, czyli zielone technologie w metropolii

Na ulice Trójmiasta po raz pierwszy wyjechała mobilna stacja do tankowania ekologicznego paliwa - skroplonego gazu LNG i biogazu bioLNG. Premiera tego prototypowego pojazdu odbyła się 16 maja podczas wizyty studyjnej w ramach unijnego projektu Liquid Energy. Partnerzy projektu z Polski, Litwy i Niemiec pracują nad zielonymi technologiami, które mają zachęcić do zastąpienia tradycyjnego paliwa mniej emisyjnym paliwem gazowym.

Czytaj dalej
  • GIWK