Metropolitalne wiadomości

Aktualności

22.06.2022

Zatorze w Tczewie w nowej odsłonie

Przebudowane drogi, nowy plac zabaw, latarnie i monitoring miejski, do tego ścieżka rowerowa i nowe stojaki, a także remont kładki - to tylko niektóre elementy metropolitalnej rewitalizacji osiedla Zatorza w Tczewie, która została podsumowana 22 czerwca. Dzięki wsparciu unijnemu do kasy miasta wpłynęło 10 mln zł. Tczew to jedno z 8 miast Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, w którym realizowane są projekty rewitalizacyjne o łącznej wartości ponad 330 mln zł.

Czytaj dalej
06.06.2022

Metropolia stawia na węzły - oficjalne otwarcie w Żukowie

Komisja ds. Infrastruktury i Środowiska

Mieszkańcy Żukowa, okolic i całej metropolii mogą szybciej i wygodniej podróżować. Więcej osób może zrezygnować z samochodów i przesiąść się do komunikacji publicznej. Dzięki funduszom europejskim zakończyła się budowa węzła integracyjnego w Żukowie. Jest on częścią dużego projektu budowy 26 węzłów integracyjnych na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Oficjalne otwarcie węzła odbyło się w poniedziałek 6 czerwca.

Czytaj dalej
03.06.2022

Wizyta przedstawicieli UNHCR na Pomorzu

Komisja ds. Społeczno - Gospodarczych

Przedstawiciele agendy ONZ do spraw uchodźców (UNHCR) 3 czerwca 2022 r. odwiedzili dwa uruchomione w maju punkty pomocy finansowo-prawnej dla uchodźców z Ukrainy. Byli pod wrażeniem organizacji. Wyrazili też wdzięczność Polakom za solidarność z Ukraińcami, za ofiarowaną najpierw spontanicznie, a potem systemową pomoc. Podkreśli, że do tej pory żaden kraj na świecie nie mierzył się z takim napływem migrantów w tak krótkim czasie.

Czytaj dalej
  • GIWK