Metropolitalne wiadomości

Aktualności

29.09.2022

Zero ofert na zakup energii w gdańskiej grupie zakupowej

Ani jedna firma nie złożyła oferty w przetargu gdańskiej grupy zakupowej dotyczącym dostawy energii na 2023 rok. Tydzień wcześniej otwarto oferty w gdyńskiej grupie i tu zgłosiła się zaledwie jedna firma, która zaproponowała swoje usługi za kwotę niemal pięciokrotnie wyższą niż przed rokiem. W Gdańsku zwołany zostanie sztab kryzysowy, a radni Gdyni apelują do rządu o pilne wdrożenie mechanizmów ochronnych dla samorządów.

Czytaj dalej
21.09.2022

Samorządy szukają oszczędności we wspólnych zakupach

Drastyczne podwyżki cen energii stawiają samorządy pod ścianą. Wspólne zakupy prądu, gazu czy oleju opałowego dotychczas przynosiły metropolitalnym gminom milionowe oszczędności. W tym roku - po raz pierwszy od 11 lat - mogą napotkać na poważne przeszkody. Wkrótce otwarcie ofert. - Nie mamy złudzeń, że uda się powtórzyć sukces ubiegłorocznych postępowań - mówi Michał Glaser prezes zarządu OMGGS.

Czytaj dalej
19.09.2022

II Dni Solidarności Klimatycznej za nami. “Mniej” znaczy więcej dla środowiska

“Mniej” - to hasło przyświecało Dniom Solidarności Klimatycznej, które odbywały się w Trójmieście od 12 do 18 września. Podczas wielu wydarzeń, na które zaprosiliśmy mieszkańców, uczyliśmy się, jak ograniczyć produkcję śmieci i emisję gazów cieplarnianych, jak zużywać mniej energii i wody oraz jak zmienić swoje nawyki, aby nie marnować żywności. Były warsztaty dla dzieci i dorosłych, ekopiknik, wystawa, a na koniec sprzątanie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Czytaj dalej
  • GIWK