Metropolitalne wiadomości

Aktualności

24.03.2021

Samorządy wspólnie robią zakupy i sporo oszczędzają

Komisja ds. Administracji i Finansów

Już około 150 mln zł udało się zaoszczędzić metropolitalnym samorządom dzięki wspólnym zakupom. Od 10 lat gminy, powiaty i podległe im jednostki z OMGGS kupują wspólnie energię elektryczną, gaz ziemny, olej opałowy, usługi pocztowe oraz paliwo. W tym roku w ramach zamówień koordynowanych przez Gdańsk i Gdynię utworzono 5 wspólnych grup zakupowych. Pierwszy nabór zainteresowanych samorządów trwa do połowy kwietnia.

Czytaj dalej
17.03.2021

Powstaje plan mobilności dla Półwyspu Helskiego

Komisja ds. Infrastruktury i Środowiska

Półwysep Helski potrzebuje nowych rozwiązań komunikacyjnych. Wie o tym każdy mieszkaniec i turysta, który próbował dotrzeć latem do którejś z leżących na mierzei miejscowości. Jak sprawić, aby ta podróż była szybka, bez korków, przyjemna, bezpieczna i przyjazna środowisku? Nad odpowiedzią na to pytanie pracuje zespół, który w ramach międzynarodowego projektu RiConnect tworzy plan mobilności dla Półwyspu Helskiego. Prace koordynuje OMGGS.

Czytaj dalej
15.03.2021

ZOOM na Kulturę tym razem porozmawiamy o podcastach

Komisja ds. Kultury

Pandemia z dnia na dzień całkowicie zmieniła funkcjonowanie instytucji kultury w Polsce. Organizatorzy wydarzeń kulturalnych wykorzystali ten czas na zaproponowanie publiczności alternatywnych form kontaktu ze sztuką, przenosząc działania do sieci. Aby mogli wymienić się pomysłami i doświadczeniami, Komisja Kultury OMGGS od grudnia 2020 r. organizuje cykl spotkań ZOOM na Kulturę. Kolejne spotkanie będzie dotyczyć podcastów w instytucjach kultury.

Czytaj dalej
  • GIWK