Metropolitalne wiadomości

Aktualności

15.10.2021

Domy kultury dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami. Szkolimy się!

Jak zapewnić lepszy dostęp do ośrodków kultury osobom z niepełnosprawnościami? Co zrobić, aby były przyjazne i dostosowane do ich potrzeb? Nie trzeba od razu budować najlepiej wyposażonych instytucji. Zmiana zaczyna się od ludzi i od naszego podejścia. W ramach cyklu Dostępne Domy Kultury rozpoczęły się szkolenia w metropolitalnych ośrodkach. Szkolą się całe zespoły - od dyrekcji po pracowników działu merytorycznego.

Czytaj dalej
14.10.2021

VI Pomorski Konwent Osób z Niepełnosprawnościami. Od opieki do niezależności

„Droga do niezależnego życia – jak działać, żeby osiągnąć cel” – to temat przewodni VI Pomorskiego Konwentu Regionalnego Osób z Niepełnosprawnościami, który odbędzie się w środę, 20 października. Uczestnicy spotkania będą mówić o mądrym wsparciu, empatii, konieczności zmiany modelu kształcenia kadr oraz dobrych praktykach w regionie w budowaniu samodzielności osób z niepełnosprawnościami.

Czytaj dalej
13.10.2021

Współpraca w regionie się opłaca! Konferencja z cyklu “Solidarni w rozwoju” w Tczewie

Jak realizować politykę rozwojową, aby społeczeństwo stało się bardziej solidarne, dystanse i podziały się nie pogłębiały, a z efektu współdziałania mogli korzystać wszyscy mieszkańcy? Na ten i inne tematy będzie można porozmawiać podczas konferencji z cyklu “Solidarni w rozwoju”, która odbędzie się 16 października w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Czytaj dalej
11.10.2021

Coraz więcej mieszkańców w metropolii. Żukowo najlepsze w Polsce

Rośnie liczba mieszkańców Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot! W ciągu pół roku przybyło 1140 osób! Na podium jest gmina Żukowo. Główny Urząd Statystyczny opublikował dane, z których wynika, że w pierwszych 6 miesiącach 2021 roku liczba ludności tej gminy wzrosła o 868. To najwięcej w całej Polsce! Wiele metropolitalnych gmin jest “na plusie”. Poniżej przedstawiamy gminy OMGGS z największym wzrostem liczby mieszkańców.

Czytaj dalej
  • GIWK