Metropolitalne wiadomości

Aktualności

20.10.2017

Europejski Tydzień Regionów i Miast w Brukseli

Zakończył się Europejski Tydzień Regionów i Miast w Brukseli. To coroczne czterodniowe wydarzenie, podczas którego urzędnicy reprezentujący swoje regiony i miasta, a także eksperci i naukowcy, dzielą się swoimi doświadczeniami dotyczącymi rozwoju regionalnego. Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot reprezentowali przedstawiciele samorządów z Gdańska, Rumi, Szemudu Wejherowa oraz Powiatu Gdańskiego. W wydarzeniu tym wzięli również przedstawiciele Biura OMG-G-S: dyrektor Michał Glaser oraz koordynator ds. transportu i mobilności Joanna Jaworska – Soral.

Czytaj dalej
13.10.2017

Zaproszenie na Kongres Smart Metropolia

Już niebawem VI edycja międzynarodowego Kongresu Smart Metropolia. Organizatorem wydarzenia, które odbędzie się w dniach 13 – 15 listopada br. na terenie AmberExpo jest Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot. Zapraszamy do udziału w debacie oraz bezpłatnej rejestracji. W tym roku Kongres z jednej strony ma inspirować szerokie grono odbiorców zainteresowanych tematyką metropolitalną i dawać niekoniecznie oczywiste odpowiedzi na aktualne pytania dotyczące kierunków rozwoju metropolii. Z drugiej natomiast pokazywać i pomagać wypracować decydentom i liderom integracji metropolitalnej konkretne rozwiązania zarządcze i technologiczne.

Czytaj dalej
12.10.2017

Mieszkańcy Metropolii wybrali projekty w Budżecie Obywatelskim

Zakończyło się głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Samorządy Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot opublikowały listę projektów wskazanych przez mieszkańców do realizacji. We wspólnym terminie od 18 września do 2 października br. głosowali mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego, Gdańska, Sopotu, Gdyni, Rumi, Wejherowa i Władysławowa. Z roku na rok głosowanie cieszy się coraz większą popularnością. Wszystkie wybrane projekty zostaną zrealizowane w 2018 r.

Czytaj dalej