Metropolitalne wiadomości

Aktualności

28.06.2021

Mija 5 lat starań o ustawę metropolitalną

28 czerwca mija 5 lat, odkąd samorządy Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot rozpoczęły dążenia do prawnego usankcjonowania metropolii na Pomorzu. Dotarliśmy bardzo daleko - projekt ustawy o związku metropolitalnym, jako senacka inicjatywa ustawodawcza, jest w Sejmie i czeka na skierowanie pod głosowanie. Następny krok należy do marszałek Sejmu i posłów. - Bez metropolii nie będzie możliwy dalszy rozwój Pomorza - mówi Jacek Karnowski, prezes Rady OMGGS.

Czytaj dalej
23.06.2021

Wygraj hulajnogę! Konkurs dla uczestników warsztatów #MobilnaMetropolia

Startujemy z konkursem #MobilnaMetropolia, w którym do wygrania jest m.in. elektryczna hulajnoga. W konkursie mogą wziąć udział uczestnicy warsztatów online, zorganizowanych przez biuro Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, którzy krótko opiszą największu problem transportowy ze swojego regionu i wskażą pomysł na jego rozwiązanie. Sprawdźcie szczegóły, regulamin i zasady udziału w konkursie.

Czytaj dalej
18.06.2021

OMGGS podpowiada jak oszczędzać na opłatach za energię

Komisja ds. Infrastruktury i Środowiska

Firmy z sektora finansów publicznych nie optymalizują wydatków na energię elektryczną - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Pracownicy skontrolowanych podmiotów zazwyczaj nie posiadali wiedzy o możliwych sposobach oszczędzania na tych opłatach. Specjaliści z biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot już wcześniej sygnalizowali konieczność działań, o których pisze w raporcie NIK i opracowali program optymalizacji energii. Dzięki temu metropolitalne samorządy mogą oszczędzić na opłatach ponad 3 mln zł w skali roku.

Czytaj dalej
  • GIWK