Metropolitalne wiadomości

Aktualności

28.02.2024

Powrót pełnej floty rowerów Mevo - co czeka użytkowników w nowym sezonie

Po zimowej przerwie już można korzystać z pełnej floty rowerów Mevo. Mieszkańcy i turyści dostali do dyspozycji 3200 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym oraz 1000 tradycyjnych. Tylko przez okres zimowy użytkownicy Mevo podczas 125 tys. podróży przejechali prawie 350 tys. km. W tym sezonie na rowerach Mevo zobaczymy także streetworkerów, a na wiosnę Mevo weźmie udział w ekologicznym rajdzie rowerowym.

Czytaj dalej
27.02.2024

Nowy pakiet inwestycji metropolitalnych

Ponad 120 inwestycji i projektów zrealizuje Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot w nowej perspektywie unijnej 2021-2027. Będą to m.in. nowe węzły przesiadkowe, nowa linia tramwajowa, wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży, termomodernizacje szkół i przedszkoli, domy dziennego pobytu dla seniorów oraz wsparcie dla migrantów. OMGGS otrzymał na ten cel ponad 780 mln zł z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza. Dzisiaj w pomorskim Urzędzie Marszałkowskim podpisano porozumienie w tej sprawie.

Czytaj dalej
21.02.2024

30 placówek oświatowych w Gdańsku po termomodernizacjach

"Ten program to Unia Europejska i Metropolia w działaniu." Cztery żłobki, siedem przedszkoli i dziewiętnaście szkół w Gdańsku w ostatnich latach przeszło kompleksowe remonty dzięki Programowi Termomodernizacji. Łączny koszt wszystkich zadań przekroczył 84 mln zł, z czego ponad 40 mln zł dofinansowała Unia Europejska. W środę, 21 lutego, zaprezentowano po remoncie Szkołę Muzyczną im. Henryka Wieniawskiego.

Czytaj dalej
  • GIWK