Metropolitalne wiadomości

Aktualności

24.05.2023

Już jest - nowa oferta usług doradczych dla biznesu w ramach projektu Tripolis

Rozpoczęła się jedna z najbardziej oczekiwanych konferencji technologicznych tego roku - Infoshare 2023. 24 i 25 maja w AmberExpo trwają wystąpienia i warsztaty poświęcone biznesowi, nowym technologiom i startupom. Zachęcamy do odwiedzenia stoiska Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego i poznania oferty nowych, proinnowacyjnych usług dla biznesu, udostępnionych w ramach projektu Tripolis.

Czytaj dalej
24.05.2023

Nowy, lepszy rower Mevo 2.0

Rowery elektryczne firmy Segway zastąpią rowery, w których zdiagnozowano mikrouszkodzenie ramy. We flocie Mevo pozostanie 1000 już dostarczonych do Gdańska rowerów bez napędu, co do których nie ma żadnych zastrzeżeń. Decyzję o zmianie producenta elektryków podjął hiszpański operator Mevo. Rowery jeżdżą w wielu miastach na świecie. Mają akumulator o większej pojemności, posiadają licznik prędkości i ładowania, uchwyt na telefon, indukcyjną ładowarkę oraz bezdętkowe koła i automatyczną skrzynię biegów.

Czytaj dalej
12.05.2023

850 mln zł dla metropolii z Unii Europejskiej

Komisja ds. Strategii Metropolii

OMGGS otrzymał ok. 850 mln zł na realizację projektów metropolitalnych dofinansowanych z nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej 2021-2027. Decyzję o przyznaniu środków podjął Zarząd Województwa Pomorskiego. W ramach mechanizmu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych razem z samorządami metropolii będziemy kontynuować wspólne inicjatywy przyczyniające się do poprawy jakości życia mieszkańców.

Czytaj dalej
  • GIWK